Montáž UVC sterilizačních zařízení

UV-C lampy UV Technics mají řadu možností osazení. Mohou se instalovat vertikálně zavěšením či přichycením v UV komoře, nebo horizontálně přes stěnu UV komory, a dají se instalovat také do potrubních systémů. Nejčastěji se instalují do sběrných komor bubnových nebo štěrbinových předfiltrů, do nátokových komor těchto předfiltrů nebo do speciálních UV komor biologických filtrů.

Další možností je umístění UV lampy do přívodního potrubí před vstupem do filtrace a dají se také namontovat do stávajících filtrací, zejména do přelivných mezikomor nebo komor, kde nejsou filtrační materiály. UV lampy se instalují tak, že ve vodě je vždy ponořen pouze UV reaktor, tedy křemíková trubice, v níž je uložena výbojka. Všechny elektronické části včetně šroubení, vodičů a předřadníku zůstávají mimo vodu. Elektronické předřadníky, které mohou být jednotlivé pro každou lampu nebo sdružené pro více lamp, se instalují pomocí speciálních příchytek na stěnu filtrační komory. Vždy tak, aby byly nad úrovní hladiny v jezírku a nemohlo nikdy dojít k jejich zaplavení.

Při instalaci je důležité dodržet legislativu ČR a UV-C lampy připojit do sítě v místě, které má platnou revizi a je ochráněno proudovým chráničem 30 mA.

Důležité upozornění: UV-C záření má obecně velmi negativní vliv na živé tkáně, proto je nutné před jakoukoli manipulací UV systém ze sítě odpojit. Při instalaci je rovněž důležité zabezpečit, aby nikdo nemohl být při provozu zařízení ozářen. Při blízkém a dlouhodobějším kontaktu očí a kůže s UV zářením hrozí nevratné poškození zraku a negativní změny na kůži.

Nevíte-li si s montáží rady, kontaktujte nás, rádi Vám s instalací poradíme, stejně tak provádíme pravidelnou údržbu UV systémů, včetně výměny UV lamp a příslušenství.

 

Vyhledávání

Kontakt

UV Technics Chrudimská 146
53002 Pardubice
Česká Republika
Ing. Jan Adámek - obchod
+420 608 452 275

Ondřej Hurych - obchod
+420 737 385 043

Pavel Bouška - obchod
+420 776 402 327

Tomáš Plch - obchod
+420 734 231 911